Zabawki

Zabawki stymulujące ruch

Przyzwyczajenie się do regularnego ruchu już od najmłodszych lat jest niezwykle ważne dla przyszłego zdrowia naszych dzieci.

giocattoli-che-stimolano-il-movimento

Siedzący tryb życia? Nigdy, zwłaszcza u dzieci!

Aż nazbyt często dzieci prowadzą siedzący tryb życia: nie mają możliwości, by swobodnie się bawić, poruszać, biegać, a to może wpłynąć m.in na rozwój ich umiejętności ruchowych. Powszechnie wiadomo, że eksperymentowanie, upadanie i podnoszenie się stanowi zdrową aktywność, która sprzyja rozwojowi umiejętności motorycznych dziecka, doskonaleniu poczucia równowagi i koordynacji, a także przyczynia się do jego osobistego bezpieczeństwa i poczucia własnej wartości.

Gry sprzyjające rozwojowi umiejętności ruchowych? Tak!

Dlatego też powinniśmy wspierać wszystkie próby poruszania się i wypróbowywania nowych umiejętności motorycznych – rozwój dziecka, a zwłaszcza jego umiejętności motorycznych, w dużej mierze zależy od bodźców i zachęt płynących z otoczenia. Z tego względu korzystne jest zapewnienie dziecku zabawek, które zachęcają je do eksperymentowania z umiejętnościami motorycznymi, stanowią bodziec do wypróbowywania nowych ruchów i sprzyjają nabywaniu nowych umiejętności.

Ruszamy się wszyscy razem!

Przede wszystkim zaś musimy angażować się w zabawy naszych dzieci – stanowią one wspaniałą okazję do wspólnej aktywności fizycznej, wspólnego przeżywania radosnych chwil, komunikowania się z dziećmi i budowania z nimi relacji.

Na ten sam temat