Jak ubrać dziecko do przedszkola?

W żłobku i przedszkolu dzieci uczą się, bawią i potrafią naprawdę się zabrudzić! Dlatego też przy wybieraniu ubrań należy przede wszystkim stawiać na wygodę, łatwość wkładania i prania ubrań!

vestitini-asilo

Wygodnie się je wkłada – i zdejmuje

To rozumie się samo przez się, że wybierane ubrania muszą być wygodne: łatwe do założenia i zdjęcia, bez zbyt wielu guzików i z prostymi zapięciami. Dla małych dzieci nauka samodzielnego ubierania się jest źródłem ogromnego poczucia dumy, a umiejętność zdjęcia spodni i pójścia do toalety, a także nałożenia i zdjęcia butów to też ważne kamienie milowe! Dla malucha te osiągnięcia stanowią małe, ale ważne kroki, które przynoszą wiele satysfakcji – są kolejnym krokiem ku niezależności i potwierdzeniem, że jestem już duży!

Wygoda także dla mamy

Innym ważnym elementem do rozważenia przy wyborze ubrań jest ich praktyczność przy praniu, nawet w wysokich temperaturach. Bluzy poplamione kolorowymi farbami czy masą solną, szorty czy spódniczki udekorowane mazakami – to będą częste scenariusze. Aby dało się przetrwać rok szkolny, niezwykle ważne jest, aby ubrania nie wymagały specjalnego zachodu przy praniu i by łatwo było je prasować.

Zwróć szczególną uwagę na materiały

Pomóżmy dzieciom, wybierając ubrania, które mogą one zakładać i zdejmować samodzielnie – nie pomijajmy przy tym jakości materiałów. Priorytetowe są miękkie, naturalne, przewiewne tkaniny, które pomogą dzieciom utrzymać właściwą temperaturę w czasie codziennych czynności.

Nie zapomnij

Oczywiście wymyślne modne ubranka są w dziecięcej szafie obowiązkowe, tak by dzieci mogły się pokazać przy specjalnych okazjach takich jak przyjęcie urodzinowe czy obiad z gośćmi.

Na ten sam temat