W aucie

No to ruszamy – bezpiecznie!

Przy mocowaniu i użytkowaniu fotelika samochodowego trzeba stosować się do czterech prostych zasad, tak by podróże były zawsze bezpieczne i nie stresowały.

bimbo-in-auto-viaggiare-in-sicurezza

Pierwszym obowiązkiem każdego rodzica, gdy tylko wsiądzie do samochodu, jest zapewnić bezpieczeństwo i ochronę dziecku. Dlatego też koniecznie trzeba się stosować do kilku prostych zasad prawidłowego korzystania z fotelika, tak by bezstresowa podróż przebiegała całkowicie bezpiecznie.

Nie czasami, tylko zawsze!

Nawet jeśli podróż jest krótka, na dworze jest gorąco lub rodzice się spieszą, koniecznie należy dopilnować, aby dziecko siedziało bezpiecznie w foteliku samochodowym i było prawidłowo zapięte.

Żaden kaprys czy pilna sprawa nie mogą stanąć na przeszkodzie: bezpieczeństwo trzeba zapewnić zawsze i w każdej sytuacji. Nie czasami, tylko zawsze.

Wybieraj jedynie foteliki samochodowe z homologacją

Wybierając fotelik samochodowy odpowiedni do każdego etapu rozwoju dziecka, zawsze należy sprawdzić, czy na foteliku jest etykieta z informacją o homologacji. Jest ona koloru pomarańczowego i zawiera wszystkie informacje i opis najważniejszych cech produktu.

Obecność tej etykiety jest pierwszą najważniejszą gwarancją jakości kupowanego produktu, któremu powierzasz bezpieczeństwo dziecka.

Nowy jest lepszy niż używany!

W przypadku fotelików samochodowych fotelik używany nie niesie ze sobą żadnej gwarancji.

Mógł być uszkodzony lub w niewidoczny sposób zużyty, co może wiązać się z naruszeniem norm bezpieczeństwa.

Zdecydowanie odradza się korzystanie z fotelików samochodowych, które uczestniczyły w wypadku.

Tyłem do kierunku jazdy

Ważne jest, by przynajmniej do 15. miesiąca życia dziecka przewodzić je w foteliku samochodowym zwróconym tyłem do kierunku jazdy.

W ten sposób zapobiegniemy narażeniu dziecka na niepotrzebne potencjalne ryzyko urazu głowy i szyi, gdyż są one wówczas odpowiednio podparte, a siły powstające w razie zderzenia rozkładają się na większej powierzchni.

Dlatego też z fotelika samochodowego należy zawsze korzystać w prawidłowy, bezpieczny sposób, stosując się do tych kilku zasad. Powinni ich przestrzegać także dziadkowie i krewni podróżujący z dzieckiem, nawet jeśli robią to tylko od czasu do czasu albo podczas krótkich podróży.

Na ten sam temat