Zabawki

Pakowanie prezentów w duchu eko

Vintage is back, eko, zero waste i reuse są bardzo trendy i właśnie wkraczają do naszych przedświątecznych (i nie tylko!) domów.

Chicco_zdjęcie do artykułu_PAKOWANIE PREZENTÓW_668x342

Wybieranie, kupowanie lub własnoręczne robienie prezentów, a następnie ich pakowanie, składają się na radość obdarowywania. Uwielbiamy dawać efektownie zapakowane prezenty, czasem takie, które są skryte pod wieloma warstwami papieru czy kartonów, obserwując radosne zniecierpliwienie obdarowanego podczas odpakowywania. Sami też uwielbiamy ten moment.

Kuszą nas kolorowe papiery, brokat i efektowne kokardy. Ich dodatkową zaletą jest też dostępność i prostota zastosowania. Błyszczący papier, piękna kokarda robią wielkie wrażenie ale…Czy wiesz, jak wiele papieru marnujemy przy pakowaniu świątecznych prezentów? Nie wszystkie elementy opakowania podlegają recyclingowi, mogą być przetworzone i powtórnie wykorzystane. A to niedobrze dla naszej planety i nas samych.

A gdyby tak do pakowania podejść inaczej? Użyć materiałów, które mamy w domu np. makulatury. Stare książki, gazety, szary papier czy tektura mogą dostać drugie życie, a ty nie dość, że efektownie zapakujesz swoje prezenty, robiąc wrażanie na najbliższych to jeszcze zminimalizujesz liczbę śmieci! Wstążka ? W tym przypadku świetnie sprawdzi się zwykły szary sznurek lub wstążka jutowa.

Możesz również zapakować prezent w bawełnianą torbę wielokrotnego użytku (zawsze potrzebna na codzienne zakupy!) lub – o ile zawartość na to pozwala – w bawełnianą ściereczkę lub słoik.

Jeśli macie w domu torby prezentowe, w których sami otrzymaliście kiedyś upominek, wykorzystaj je i podaj dalej!

To nie tylko bardziej ekologiczne rozwiązania, ale i dużo bardziej pomysłowe i modne! Vintage is back, eko, zero waste i reuse są bardzo trendy i właśnie wkraczają do naszych przedświątecznych domów!

Na ten sam temat