Karmienie piersią

Jak karmić butelką?

Poznaj najbardziej odpowiedni rodzaj butelki do karmienia i sugestie dotyczące zdrowia Twojego dziecka dzięki ekspertom z Chicco Research Center.

668X342_2

Karmienie butelką

Mleko matki to najlepszy i najbardziej kompletny pokarm dla Twojego dziecka w pierwszym okresie jego życia. Zawiera wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko i jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia jako jedyny pokarm do 6. miesiąca życia. Mogą jednak zaistnieć sytuacje, w których matka będzie musiała skorzystać z odciągniętego mleka lub mleka modyfikowanego, na przykład gdy dziecko ma trudności z przystawieniem do piersi lub gdy matka musi wrócić do pracy. W takich przypadkach skorzystaj z kilku wskazówek dotyczących karmienia butelką.

Różne rodzaje: butelka antykolkowa

Który model wybrać? Jakie funkcje należy wziąć pod uwagę? Przede wszystkim musisz skupić się na cechach, które sprawiają, że butelka jest antykolkowa. Zwykle modele te mają zawory, które uniemożliwiają przedostawanie się powietrza do butelki i tym samym wypełnianie przestrzeni pozostawionej przez mleko: systemy te zapobiegają tworzeniu się podciśnienia w butelce, zmniejszają przerwy podczas karmienia, a tym samym zapobiegają przedostawaniu się powietrza do brzuszka.

Chicco Perfect5 - rewolucyjna butelka antykolkowa

Aby zapewnić jeszcze bardziej naturalne doznania podczas karmienia i lepsze samopoczucie zarówno w trakcie, jak i po karmieniu, system powinien działać stopniowo, ponieważ rytm i intensywność ssania zmienia się w zależności od dziecka i karmienia w danej chwili. Dlatego Chicco opracowało butelkę do karmienia Perfect5, rewolucję wśród butelek antykolkowych. Dzięki innowacyjnemu systemowi intui-flow, natychmiast i nieprzerwanie dostosowuje się do rytmu ssania, zapewniając w ten sposób płynne karmienie, bez przerw, przeciwdziałając rozwojowi kolki i redukując epizody ulewania.

Wybór odpowiedniej pozycji

Wybór odpowiedniego miejsca i pozycji jest ważny również podczas karmienia butelką. Osoba karmiąca musi być spokojna i rozluźniona, a maluchy muszą czuć dotyk i bliskość mamy, nawet jeśli nie chwytają bezpośrednio piersi. Czas karmienia wywołuje cudowną kombinację emocji - komunikacji, miłości i czułości. Zalecamy objęcie dziecka ramieniem, upewniając się, że jest ono w pozycji półsiedzącej, z główką spoczywającą w zgiętym łokciu i lekko uniesioną w porównaniu z resztą ciała. Wskazane jest również, aby butelka była zawsze przechylona tak, by smoczek był zawsze pełen mleka. Dla pełnego komfortu warto użyć poduszki do karmienia, która uniesie dziecko na wysokość piersi lub ręki mamy, redukując napięcie w plecach, szyi i karku.

Jak myć i sterylizować butelkę

Higieniczna czystość butelki jest zawsze kluczowa. Każdorazowo po karmieniu umyj i wysterylizuj każdą jej część. Modele z odkręcanym dnem ułatwiają wypłukiwanie resztek mleka. Dla wszystkich innych warto rozważyć elektroniczne sterylizatory - łatwe w użyciu, niezawodne i szybkie.

Na ten sam temat