Na spacerze

Jak zorganizować spacer z dzieckiem

Codzienny spacer nie jest tylko przyjemną rozrywką – jest też źródłem bodźców i zapewnia maluchowi wiele cennych doświadczeń. Oto kilka wskazówek, jak go zorganizować.

079877_856_210821_00

Dla małego dziecka wyjście na świeże powietrze i korzystanie ze zdrowych promieni słonecznych to zabawne nowe doświadczenie, antidotum na nudę i nawet irytację po dniach spędzonych w domu.

Kolorowe samochody, duże, głośne autobusy, ludzie na spacerze, pieski na smyczy – wszystkie te obrazy karmią ciekawość i wyobraźnię dziecka. Dlatego wyjście na spacer to dla każdego dziecka ważny moment. Oto kilka wskazówek, jak go zorganizować.

Odpowiednie ubranie

Ze względu na wahania temperatury ważne jest, by dziecko miało na sobie zróżnicowane odzienie. Ubranie dziecka w dużo warstw pozwala później na zakładanie lub zdejmowanie ubranek w zależności od temperatury.

Torba z rzeczami na zmianę

Nawet jeśli długie spacery nie wchodzą jeszcze w grę, to ważne jest, by zawsze przygotować sobie torbę z ubrankami na zmianę, gdyż dziecko może nagle się ubrudzić lub zamoczyć. Dlatego też zaleca się, aby w torbie mieć zawsze pełny zestaw ubranek, tak by w razie konieczności można było dziecko przebrać.

Przekąski i butelka do karmienia

Przygotowując się do wyjścia na spacer z dzieckiem, koniecznie trzeba pamiętać o przekąsce. Czy będą to owoce, jogurt, czy herbatniki – trzeba mieć coś do jedzenia na wypadek, gdyby dziecko zgłodniało. Poza tym wiadomo, że dużo bodźców może zaostrzyć dziecku apetyt.

Lekki wózek spacerowy

Lekki wózek, którym łatwo manewrować, składać go i wkładać do samochodu, jest niezwykle ważnym elementem przygotowań do spaceru z dzieckiem.

Jednocześnie jednak każdy wózek spacerowy, który bierzemy na spacer, musi być wyposażony we wszystkie konieczne akcesoria: osłona przeciwdeszczowa na wypadek złej pogody, jak również coś, co osłoni dziecko przed promieniami słońca.

Na ten sam temat