Na spacerze

Spacer na świeżym powietrzu - niezbędny dla niemowlęcia

Przebywanie na powietrzu jest dobre dla dzieci już po pierwszych kilku dniach życia. Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek, by cieszyć się relaksującymi spacerami na świeżym powietrzu.

passeggiare-all-aria-aperta-1

Nie ma powodu, dla którego noworodka nie można by zabierać na dwór już w pierwszych tygodniach życia. Spacery na świeżym powietrzu są konieczne dla dzieci w każdym wieku; są też okazją do relaksu i rozrywki także dla mam. Ważne jednak, by stosować się do kilku prostych wskazówek.

Wybierz najlepszą porę dnia

Gdy wychodzimy na relaksujący spacer z dzieckiem, ważne jest, by wybrać najlepszą porę dnia. W lecie należy unikać najgorętszych godzin, a zimie – najzimniejszych.

Zieleń jest lepsza

Gdy wybieramy miejsce na spacer z dzieckiem, zawsze lepsze jest takie, gdzie jest mniejszy ruch uliczny. Gdy tylko to możliwe, idealne są spacery po terenach zielonych takich jak parki czy wiejskie drogi.

W nosidełku lub wózku spacerowym

Czy to w ergonomicznym nosidełku, w kontakcie z uspokajającym ciepłem mamy, czy też wygodnie leżąc w wózku lub siedząc w spacerówce, dziecko jest otoczone bodźcami ważnymi dla rozwoju jego zmysłów: kolory, zapachy, ludzkie głosy, odgłosy natury – dla dzieci spacer na świeżym powietrzu jest ważną okazją do odkrywania otaczającego nas świata i poznawania go każdego dnia.

Na ten sam temat