Zadbaj o siebie i swój komfort pomimo brzuszka

Kilka wskazówek, jak zadbać o poczucie komfortu i odprężenie ciała, tak by czuć się piękną i zrelaksowaną nawet w czasie ciąży.

a-proprio-agio-nonostante-il-pancione

W trakcie ciąży ciało kobiety podlega przemianom zgodnie z naturalnymi etapami rozwoju dziecka.

Pod wpływem hormonów piersi nabrzmiewają i wydają się pełniejsze, sylwetka staje się bardziej miękka, a z czasem brzuszek sprawia coraz większe problemy przy poruszaniu się. Wszystkie te zmiany, którym towarzyszą zmiany nastroju, mogą zachwiać Twoją relacją z ciałem i odniesieniem do nowego wyglądu fizycznego.

Pozwól, że podpowiemy Ci, jak zadbać o komfort i bycie w zgodzie z własnym ciałem pomimo brzuszka.

1. Zatroszcz się o swoje ciało

Dbanie o siebie to wspaniały sposób, by odegrać aktywną rolę w toczących się przemianach i pomóc organizmowi dostosować się do zmieniającego się rytmu ciąży bez zbytnich dolegliwości. Jest to pierwszy gest miłości do dziecka, które ma przyjść na świat, i do siebie samej. Dogódź sobie ciepłą kąpielą i wspaniałym kremem nawilżającym. Zarezerwuj trochę „czasu dla siebie”, by zadbać o swoje ciało i rozwijający się pod Twoim sercem cud.

2. Stosuj zrównoważoną dietę

Wybieraj zróżnicowane, zdrowe pokarmy i ogranicz – a raczej wyeliminuj – napoje alkoholowe, kawę i papierosy.

Staraj się prowadzić zdrowy styl życia i chodzić na relaksujące, odświeżające spacery na świeżym powietrzu.

3. Ubieraj się wygodnie

Aby pomimo brzuszka czuć się odprężoną, wybieraj wygodne, chłodne i przewiewne ubrania. Noś specjalną bieliznę, tj. dobry biustonosz z naturalnego włókna, dobrze podpierający coraz pełniejsze piersi, z szerokimi ramiączkami dla lepszego rozkładu obciążenia; lub może pas ciążowy, który zmniejsza obciążenie z powodu brzuszka i zapewnia podparcie dla pleców. Zapobiega to bólom w lędźwiowym odcinku kręgosłupa oraz sprzyja rozluźnieniu mięśni, dzięki czemu będziesz czuć się wygodnie i pięknie przez cały czas.

Na ten sam temat