Karmienie piersią

Karmienie piersią: klasyczna pozycja i użycie poduszki

Przeanalizujemy pozycje karmienia dziecka oraz zalety specjalnych poduszek z ekspertami Chicco Research Center

Parentmore_breastfeeding_01_kadr

Karmienie  piersią: dobra pozycja to podstawa

Właściwe przyssanie się do piersi przez dziecko i dobre samopoczucie matki to pierwszy warunek spokojnego i trwałego karmienia piersią. Dlatego pozycja do karmienia powinna być wygodna zarówno dla Ciebie, jaki i dla malucha. Trzymając dziecko, matka powinna mieć rozluźnione plecy i ramiona i nie podejmować żadnego wysiłku. Dziecko powinno znajdować się na odpowiedniej wysokości w porównaniu do piersi, z ciałem dobrze ułożonym i zwróconym w stronę matki.

Klasyczna czy alternatywna? Ważne jest, aby pozycja do karmienia była prawidłowa

Istnieje wiele pozycji do karmienia piersią, od tradycyjnych po te bardziej niekonwencjonalne. Klasyczna pozycja do karmienia, zwana „kołyską”, to taka, w której dziecko leży po stronie matki, z głową, ramionami i nogami ułożonymi w jednej linii, brzuch przy brzuchu. Pierś jest podtrzymywana jedną ręką, a główka dziecka spoczywa na drugim przedramieniu.

Dobra pozycja na każdym etapie karmienia

Powszechnie stosowanym wariantem w pierwszych kilku tygodniach jest „chwyt przejściowy”, ponieważ może być łatwy do wykonania już przy pierwszym razie. W tym przypadku dziecko jest podtrzymywane przez poduszkę do karmienia, dzięki czemu jest dokładnie na wysokości brodawki. Szyja dziecka jest podtrzymywana na dłoni matki, przeciwnej do piersi, do której dziecko jest przystawione. Ale jest wiele pozycji do prawidłowego karmienia piersią: sama lub z pomocą eksperta, każda mama znajdzie taką, która najlepiej odpowiada jej potrzebom.

Poduszka do karmienia: pomoc dla Ciebie i dla dziecka

Poduszka do karmienia Chicco, która została specjalnie zaprojektowana do karmienia. Poduszka posiada odpowiednią konsystencję i kształt, dzięki czemu pomaga Tobie w bezpiecznym utrzymaniu dziecka. Zapewnia również wygodną pozycję, zmniejsza napięcie mięśni ramion, barków i szyi oraz  zapewnia dziecku miękkie i wygodne gniazdo podczas karmienia.

Znajdź najlepszą dla siebie pozycję lub pomóż sobie z odpowiednimi poduszkami chicco, aby lepiej cieszyć się niezwykłym momentem karmienia dziecka.

Na ten sam temat