Kąpiel i przewijanie

Przewijamy dziecko! Wybierzmy krem do pupy.

Przewijanie dziecka to często wykonywane zadanie, na które należy przeznaczyć możliwie jak najwygodniejsze miejsce; ponadto używać należy pieluch odpowiednich dla dziecka. Wreszcie szczególnie ważne jest czyszczenie i odpowiednia pielęgnacja pupy i narządów płciowych dziecka.

crema-cambio-pannolino

Czyszczenie i zapobieganie

Niezwykle ważne jest, aby skórę noworodka – szczególnie delikatną i wrażliwą – odpowiednio czyścić i stosować środki ochronne przy przewijaniu, korzystając z nieagresywnych produktów do pielęgnacji skóry, skutecznie zapobiegających podrażnieniom powodowanym przez resztki organiczne.

Po dokładnym usunięciu zawartości pieluchy trzeba dokładnie sprawdzić stan skóry dziecka. Może ona być tylko trochę podrażniona i lekko zaczerwieniona, ale czasem mogą się na niej pojawić jasnoczerwone krosty o gładkiej, błyszczącej powierzchni; mogą one wystąpić na narządach płciowych oraz po wewnętrznej stronie ud i na pupie. W takich przypadkach należy nałożyć łagodzący krem ochronny, by ulżyć dziecku i zapobiec pojawieniu się innych rodzajów zaczerwienienia. Nawet jeśli na skórze nie widać zaczerwienienia, dobrze jest nałożyć krem ochronny, tak by pozostała zdrowa i nietknięta podrażnieniami.

Jak nakładać krem

Ochronne pasty i kremy należy nakładać na idealnie czystą skórę, na której nie ma żadnych pozostałości. Działanie tych produktów opiera się na utworzeniu cienkiej warstwy ochronnej, która idealnie przylega do czystej skóry, skutecznie zapobiegając bezpośredniemu kontaktowi z kałem i moczem. Jeśli jednak na skórze pozostały ich resztki, kremy te spowodują ich przylgnięcie do skóry, a tym samym niepożądany dłuższy kontakt, skutkujący podrażnieniem i zaczerwienieniem.

Na ten sam temat