ZAANGAŻOWANIE CHICCO NA CO DZIEŃ

Misja, która zaczyna się od nas

W naszej kulturze ochrona macierzyństwa jest ważną wartością. Nie tylko dlatego, że potrzeby rodziców są w centrum naszej codziennej pracy, ale ponieważ jesteśmy firmą z przewagą kobiet. Ponad 60% pracowników Chicco w całej Europie to kobiety. Jakość ich życia, a przez to jakość życia setek rodzin zależy od warunków panujących w naszej organizacji. Każdego roku 2,3% pracowników Chicco zakłada nową rodzinę, w której średnio ma 1,66 dzieci. To oczywiste, że chcemy pomóc w rozwoju tego pokolenia jutra.

RODZICIELSTWO 2.0

Wprowadziliśmy szereg inicjatyw, które konkretnie wspierają efektywne zarządzanie życiem osobistym i zawodowym naszych pracowników np. możliwość pracy w smartworkingu czy dzięki elastycznym godzinom pracy. Możliwa jest również praca w niepełnym wymiarze godzin, aby zaspokoić indywidualne potrzeby rodzica będącego częścią naszej organizacji.

Europejskie struktury Chicco to nie tylko wspomniane elastyczne formy pracy, ale także usługi i struktury, które wspierają coraz bardziej inteligentne rodzicielstwo, jak np. firmowe przedszkole po obniżonych stawkach czy parkingi do wyłącznego użytku dla młodych mam.

impegno-chicco-1-612x443px

Uważamy, że przyjście na świat dziecka nie powinno być nadmiernym obciążeniem z ekonomicznego punktu widzenia dla rodzin Chicco i dlatego oferujemy specjalne świadczenia z okazji narodzin dziecka, takie jak pokrycie ponad 50% firmowej opłaty za żłobek, pakiet porodowy pełen produktów wyprawkowych Chicco, dodatkowe rabaty na produkty Chicco oraz półroczny abonament na pieluchy. To wszystko robimy po to, aby świeżo upieczonym rodzicom zostawić jak najmniej zmartwień, a wyłącznie radość z przeżywania tej nowej przygody.

impegno-chicco-2-612x443px

Wierzymy, że nasz wkład musi być także formacyjny, a macierzyństwo może być doskonałą okazją do osobistego rozwoju. Dlatego zachęcamy i wspieramy kobiety na tej nowej ścieżce jaką jest macierzyństwo, poprzez dostęp do dedykowanych kursów, webinariów i porad związanych z różnymi kwestiami związanymi z rodzicielstwem.

Ta seria inicjatyw sprawia, że ​​jesteśmy szczególnie dumni z faktu, który jest dla nas bardzo ważny, a mianowicie z wskaźnika porzucania macierzyństwa: jest on bliski 0%. Codziennie pracujemy nad stworzeniem środowiska pracy, w którym kobieta nie musi wybierać między byciem matką, a pragnieniem realizowania się w życiu zawodowym.

mammae-dipendenti-612x443px