#mumAND

Gdy jesteś dzieckiem, jesteś zachęcana do wielkich marzeń. Niestety, gdy dorastasz, te marzenia często są weryfikowane, lub jesteś proszona o rezygnację z nich. Szczególnie w momencie, kiedy zostajesz mamą. Kobiety zbyt często są zmuszane do dokonywania wyboru: być mamą czy podążać za swoimi marzeniami. Tylko dlaczego sugeruje się im, że muszą rezygnować z jednego lub drugiego? Czemu nie wspiera się ich, gdy podejmą decyzję o dbaniu o jedno i drugie? Postanowiliśmy rozpocząć tę kampanię społeczną, aby wesprzeć kobiety, ich wolność wyboru i decyzje.

(video cover)
(player icon)
 

PORADY EKSPERTÓW

articolo-equilibrio-611x328px

Równowaga fizyczna i psychiczna po porodzie

Doświadczenie macierzyństwa, zwłaszcza, gdy chodzi o pierwsze dziecko, powoduje znaczące zmiany fizyczne, emocjonalne i partnerskie. Kobieta może nawet czuć się przytłoczona nową rolą, a to z kolei może spowodować, że zacznie odsuwać własne potrzeby na drugi plan.

mammae-611x328px

Kobiecość i macierzyństwo: dwie role, które mogą ze sobą współgrać

Debiut w roli mamy nie oznacza rezygnacji z wszystkiego, co robiłyśmy wcześniej. Narodziny dziecka bezsprzecznie niosą ze sobą poważne zmiany, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, ale musimy znaleźć równowagę i na nowo odkryć, kim jesteśmy.

articolo-da due a tre-611x328px

Najpierw we dwoje, a teraz we troje!

Kiedy pojawia się dziecko, życie pary niewątpliwie się zmienia - uwaga kobiety skupia się na opiece nad noworodkiem, a mężczyzna zajęty dzieckiem nie dostrzega wyzwań, przed którymi stoi jego partnerka. Jaki jest najlepszy sposób na odnalezienie się na nowo jako para i rodzina?

MACIERZYŃSTWO I SPORT

O POZYTYWNYM WPŁYWIE ĆWICZEŃ

Badanie dotyczące wpływu aktywności fizycznej na zawodniczki podczas ciąży i po porodzie, opublikowane przez Chicco i CONI (Włoski Narodowy Komitet Olimpijski), wykazało, że ćwiczenia fizyczne w czasie ciąży są bezpieczne i zalecane nie tylko dla kobiet, które są przyzwyczajone do ćwiczeń, ale także dla tych, które nie ćwiczą regularnie. Niezwykle istotne jest podnoszenie świadomości kobiet w tym zakresie, ponieważ ruch, także w czasie ciąży i połogu, jest korzystny zarówno dla matki, jak i dziecka.

Przejdź do sekcji, w której przygotowaliśmy dla Ciebie zestawy ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie.

 

612x443px1

ZAANGAŻOWANIE CHICCO NA CO DZIEŃ

MISJA, KTÓRA ZACZYNA SIĘ OD NAS

My w Chicco wspieramy wszystkie wymiary rodzicielstwa, pozostawiając kobietom w firmie możliwość bycia kim tylko chcą.
Z tego powodu uruchomiliśmy w Chicco szereg wewnętrznych inicjatyw, aby w konkretny sposób wspierać dążenie naszych pracowników do bycia #mamą ORAZ pracownikiem.
Wsparcie 360 ​​° ułatwia osiągnięcie równowagi i satysfakcji w nowym życiu.

mammae-dipendenti-612x443px