Macierzyństwo i sport

Odpowiedni wysiłek fizyczny w czasie ciąży i po porodzie jest nie tylko możliwy, ale również zalecany ze względu na liczne korzyści fizyczne i psychiczne.

 
Macierzyństwo i sport 

Pozytywny wpływ aktywności fizycznej w ciąży: na Ciebie i Twoje dziecko

Badanie dotyczące wpływu aktywności fizycznej na zawodniczki podczas ciąży i po porodzie, opublikowane przez Chicco i CONI (Włoski Narodowy Komitet Olimpijski), wykazało, że ćwiczenia fizyczne w czasie ciąży są bezpieczne i zalecane nie tylko dla kobiet, które są przyzwyczajone do ćwiczeń, ale także dla tych, które nie ćwiczą regularnie. Niezwykle istotne jest podnoszenie świadomości kobiet w tym zakresie, ponieważ ruch, także w czasie ciąży i połogu, jest korzystny zarówno dla matki, jak i dziecka.

 

612x443px1
150x150px1
Dr Giovanna Testa Ginekolog

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla kobiet w ciąży. Ciąża może być doskonałą okazją do kontynuacji prowadzonego dotychczas stylu życia lub nawet jego poprawy, przyjęcia zdrowych nawyków i zadbania o siebie i dziecko w łonie.

 
150x150px2
Dr Luca Bonaguidi Trener

Wysiłek fizyczny w ciąży i po porodzie jest bezpieczny i zalecany. Wskazany jest jednak nadzór lekarza i wyspecjalizowanego personelu, a treningi powinny być planowane na podstawie indywidualnych predyspozycji kobiety do sportu.

 

Porady ekspertów

611x328px2

Korzyści aktywności fizycznej w ciąży

Ćwiczenia fizyczne są istotną częścią zdrowego stylu życia i zapewniają dobre samopoczucie - również w czasie ciąży i w okresie poporodowym.

 

611x328px1

Aktywność fizyczna w ciąży

Czy kobieta w ciąży może ćwiczyć? Jakich wytycznych należy przestrzegać i jakie ćwiczenia są najlepsze w okresie przedporodowym?

 

611x328px3

Aktywność fizyczna po porodzie

Ćwiczenia po porodzie: kiedy i od jakich ćwiczeń zacząć i jak bezpiecznie wrócić do formy?

Jesteś w ciąży?

Wybierz odpowiedni dla siebie zestaw ćwiczeń:

Jesteś osobą aktywną fizycznie? Kliknij tutaj

Sport uprawiasz sporadycznie? Kliknij tutaj

612x443px3
Czy niedawno urodziłaś?

Wybierz odpowiedni dla siebie zestaw ćwiczeń:

Jesteś osobą aktywną fizycznie? Kliknij tutaj

Sport uprawiasz sporadycznie? Kliknij tutaj

612x443px2