BABY MOMENTS

Przyszłość naszej planety jest dla nas niezwykle ważna. To właśnie dlatego, projektując nową linię kosmetyków Baby Moments, poświęciliśmy szczególną uwagę zagadnieniu zrównoważonego rozwoju. Jest to kolejny, konkretny krok marki Chicco w stronę dbania o środowisko oraz skórę dziecka. 

Troska to nasze DNA. Troska o Ciebie, Twoje dzieci i wszystkich, na których Tobie zależy. Dlatego każdego dnia angażujemy się w ochronę dzieciństwa. Dbamy o przyszłość tych, którzy już tu są i tych, którzy wkrótce dołączą.

Czytaj więcej o zobowiązaniu Chicco w kwestii zrównoważonego rozwoju

Baby Moments “TO NATURALNE”

To naturalne, że dzieci płaczą, tak samo jak naturalne jest, że się o nie martwisz. Aby Cię uspokoić, stworzyliśmy Chicco Baby Moments, linię kosmetyków o wysokiej zawartości naturalnych składników, dla skóry Twojego dziecka.

To naturalne, ponieważ wszystkie produkty posiadają formuły zawierające aż do 96% składników pochodzenia naturalnego, dobrane tak, aby zaspokajały potrzeby nawet najbardziej wrażliwej skóry.

To naturalne” – tak mówimy każdemu rodzicowi, będącemu w stresie lub niemocy, pomiędzy chaosem a niedoskonałością, które zawsze towarzyszą opiece nad dzieckiem.

img-campagna-612x443px
ingredienti-naturali-612x443px2

Baby Moments “TO NATURALNE”

Opakowania kosmetyków Baby Moments zostały zaprojektowane z myślą o środowisku i zrównoważonym rozwoju. Nowe formuły posiadają aż do 96% składników pochodzenia naturalnego i są bezpieczne nawet dla najbardziej wymagającej skóry.

  • do 96% ze składników pochodzenia naturalnego
  • butelki plastikowe w 100% z recyklingu (rPET)
  • 3 linie kosmetyków odpowiednich dla różnego rodzaju skóry
icona-cuore-400x400px

Nasza odpowiedzialność

Dbamy o zrównoważony rozwój. Jesteśmy świadomi, że nasze życie ma wpływ na planetę. Wszyscy dążymy do tego, aby wybory, jakich dokonujemy (co kupujemy, jak się zachowujemy...), były bardziej zrównoważone.

Z tego powodu w nowej linii kosmetyków Chicco Baby Moments zdecydowaliśmy się na użycie w 100% przetworzonych plastikowych butelek (rPET) i 50% przetworzonych plastikowych tubek (rPE). Obecnie zakrętki i dozowniki z pompką są nadal wykonane z czystego plastiku, ale pracujemy nad tym, aby w przyszłości również ten komponent był bardziej ekologiczny.

Ograniczyliśmy również stosowanie kartonowych opakowań, pozostały jedynie tam, gdzie jest to absolutnie konieczne, aby zapewnić integralność produktu. Jednak i w tym przypadku zdecydowaliśmy się na użycie papieru z recyklingu.

icona-recycled-plastic-400x400px

Skąd pochodzi plastik naszych opakowań?

Plastik, z którego wykonane są nasze butelki to rPET, materiał uzyskany z odzysku po zwykłych butelkach np. po wodzie mineralnej. Materiał ten jest odzyskiwany, oczyszczany, ponownie przetwarzany i ponownie przekształcany w granulki nadające się do wytworzenia nowych butelek. Wszystkie butelki rPET można ponownie poddać recyklingowi poprzez odpowiednią segregację odpadów.

sostenibilita-1-400x400px

To naturalne

Wszystkie nowe formuły Baby Moments zostały stworzone z myślą o tym, aby zawierały wysoki procent składników naturalnego pochodzenia, a jednocześnie zapewniały bezpieczeństwo stosowania dla Twoich dzieci już od urodzenia.

Na każdym opakowaniu znajduje się informacja o procencie zawartości naturalnych składników w danym produkcie, ponieważ bardzo zależy nam na transparentnej komunikacji.

(video cover)
(player icon)
(video cover)
(player icon)
(video cover)
(player icon)