Zabawki

Przyjęcia urodzinowe dla dzieci, porady i zabawy

Urodziny Twojego malucha są tuż tuż – dowiedz się, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci, korzystając z porad ekspertów z Chicco Baby Research Center.

festa compleanno 7 anni

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci, pomysły na świętowanie

Od gier po poczęstunek, od tortu po atrakcje: dowiedz się, jak zorganizować niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla Twojej pociechy.

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Wkrótce urodziny Twojego malucha, a Tobie zależy, aby były niezapomnianym przeżyciem dla niego i jego przyjaciół i kolegów z klasy. Ale jak przygotować przyjęcie i gdzie je urządzić? Czy potrzebny będzie animato dla dzieci? I co z tortem – lepiej zrobić samemu w domu czy kupić w cukierni? To zasadne pytania, jednak nie ma powodu do zmartwień: z odrobiną kreatywności przyjęcie dla Twojego dziecka będzie niezapomniane.

Znajdź najlepsze miejsce

Nie potrzeba szczególnie dużej czy niecodziennej i oryginalnej przestrzeni, żeby przyjęcie okazało się sukcesem. Zwykle najlepszym miejscem jest Wasz dom czy mieszkanie. Twoja pociecha z radością będzie świętować w dobrze jej znanym salonie czy sypialni. Przy sprzyjającej pogodzie ogród lub park również będą idealnym miejscem na aktywne zabawy. Kiedy już wybierzesz miejsce na przyjęcie, zaangażuj swoje dziecko w przygotowanie zaproszeń.

Gry i zabawy z animatorem czy bez?

Dla młodszych dzieci zabawa jest spontanicznym i naturalnym zajęciem. Jedyne, czego potrzeba, to proste zadanie do wykonania razem, by wspólnie ożywić atmosferę - profesjonalny animator dla dzieci nie będzie w tym przypadku niezbędny. Żeby zabawić i zainteresować Waszych małych gości, przygotuj gry, które będą odpowiednie dla ich wieku – np. tor przeszkód z nagrodą na końcu, gra rozgrywana w zespołach lub wyścigi w budowaniu najwyższej wieży z papieru. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na poziom energii u dzieci.

Urodzinowy poczęstunek

Podczas organizacji przyjęcia urodzinowego dla dzieci równie ważne jest, aby przemyśleć jak nakryć do stołu i jakie dekoracje wykorzystać. Balony, girlandy i kolorowe serwetki wystarczą, aby nastał radosny i przytulny nastrój. Na stole rozłóż minikanapki, kawałki ciast i ciastka, owoce w czekoladzie na patykach i soki. Dowiedz się, czy żadne z zaproszonych dzieci nie ma alergii lub nietolerancji pokarmowych, a jeśli tak, przygotuj coś smacznego również dla nich. I w końcu najważniejsze: tort – nieważne czy upieczony przez Ciebie czy zamówiony w cukierni, zawsze powinien zostać wniesiony, z wetkniętymi w niego świeczkami, gotowymi do zdmuchnięcia!

Na ten sam temat