Zabawki

Do you speak English, mammy?

W coraz bardziej zglobalizowanym i wielojęzykowym świecie wielu rodziców odczuwa potrzebę zadbania o to, by ich dzieci były dwujęzyczne, i korzystają w tym celu z odpowiednich gier i aktywności.

imparare-inglese-giocando

Najlepszą metodą wspierania nauki języka jest zapewnienie dziecku kontaktu z więcej niż jednym językiem już od narodzin, tak by zaznajomiły się z dźwiękami, rytmami i intonacją charakterystycznymi dla różnych języków. Choć może się to wydawać zaskakujące, małe dzieci umieją rozpoznawać i rozróżniać różne języki, zanim jeszcze są w stanie pojąć znaczenie słów i wyrażeń: mechanizm uczenia się drugiego języka jest podobny jak w przypadku uczenia się języka ojczystego.

Kiedy zapewnić dziecku kontakt z drugim językiem

Im wcześniej dziecko będzie miało styczność z językiem obcym, tym łatwiej będzie mu nauczyć się go w sposób naturalny. Łatwość i naturalność, z jaką dzieci zaledwie kilkumiesięczne uczą się języka, zanika w wieku dorosłym – ta niesamowita zdolność asymilacji stopniowo słabnie po okresie wczesnego dzieciństwa.

Jak zadbać o to, by dziecko było dwujęzyczne

Powszechnie wiadomo, że dzieci rodziców o różnej narodowości w naturalny sposób uczą się odmiennych języków. Aby jednak zapewnić taką możliwość dzieciom rodziców jednojęzycznych, można zapewnić im zabawki, którymi maluch może bawić się zarówno w języku ojczystym, jak i w języku obcym już od pierwszych miesięcy życia: słuchając rymów, krótkich zdań i piosenek w obu językach, uczy się kojarzyć terminy, odmianę i wyrażenia w najprostszy, najbardziej naturalny i zabawny sposób.

Nie zapominajmy, że wczesny kontakt z szerokim i zróżnicowanym wachlarzem dźwięków sprawia, że uczenie się w ogólności (tj. nie tylko języka) staje się łatwiejsze, a dziecko jest bardziej elastyczne.

Osoby, które oglądały ten produkt, były także zainteresowane

Zobacz także

artykuł

artykuł

artykuł