Rozszerzanie diety

Organizacja posiłków dziecka poza domem

Od obiadu poza domem po kolację u babci i dziadka czy w restauracji: pierwsze posiłki poza domem wymagają dużej dozy organizacji. Oto kilka porad, jak zorganizować posiłek poza domem.

preparare-pappa-fuori-casa

W domu pory posiłków szybko stają się łatwą rutyną dzięki temu, że wszystkie potrzebne rzeczy znajdują się w zasięgu ręki.

Jeśli jednak konieczne staje się nakarmienie dziecka poza domem, trzeba się zorganizować, jak również zapewnić, by dziecko mogło cieszyć się spokojnym posiłkiem, zupełnie jak w domu. Zaczynamy od zadbania o miejsce dziecka przy stole.

Do drugiego domu: lekkie krzesełko do karmienia

Chociaż w domu macie w pełni wyposażone krzesełko do karmienia, do posiłków poza domem możecie wybrać lekką wersję, łatwą w użyciu. Można je przechowywać w domu letnim lub u dziadków, tak by było gotowe do użycia w porze posiłku.

Do restauracji: fotelik dziecięcy lub krzesełko mocowane do stołu

Jeśli zdecydujecie się wyjść do restauracji, dobrym rozwiązaniem jest zapytać najpierw, czy dla mniejszych dzieci dostępne są krzesełka do karmienia lub foteliki dziecięce.

Jeśli restauracja ich nie zapewnia, ważne, by wziąć ze sobą poręczny fotelik, który można przymocować do każdego rodzaju krzesła; jest on kompaktowy i zabiera mało miejsca, nawet w niewielkich czy zatłoczonych pomieszczeniach.

Krzesełko mocowane do stołu jest równie praktyczne, zwłaszcza jeśli jest regulowane, dzięki czemu łatwo będzie zaspokoić różne potrzeby dziecka, zarówno przed posiłkiem, jak i po nim. Akcesoria te mają też tę zaletę, że dzięki nim dziecko może być przy stole z mamą i tatą, nie powodując zbyt wielu kłopotów – możecie jeść wszyscy razem.

Przy organizowaniu posiłków poza domem zaleca się, by wybierać tańsze, bardziej podstawowe krzesełka, z którymi łatwo się obchodzić – oczywiście nie zapominając o jakości i bezpieczeństwie.

Na ten sam temat