Pielęgnacja i ochrona

Dom przyjazny dziecku

Jak sprawić, by dom był bezpieczny dla dzieci? Przygotuj swój dom na narodziny dziecka, korzystając ze wskazówek i porad ekspertów z Chicco Baby Research Center

RAZZE_CANI

Cel: dom gotowy dla dziecka 

W domu może kryć się szereg niebezpieczeństw, którym można zapobiec. Do najczęstszych należą przypadkowe upadki, oparzenia i trucizny. Uczynienie domu bezpiecznym i odpowiednim dla dziecka jest pierwszą rzeczą, o którą muszą zadbać nowi rodzice, zwracając uwagę na ukryte zagrożenia i od samego początku podejmując niezbędne środki ostrożności. Na rynku dostępne są różne akcesoria, które pomagają w tym zadaniu.

W przygotowaniu do narodzin dziecka

Od momentu wejścia do domu dziecko nigdy nie może być pozostawione samo, na łóżeczku, przewijaku, sofie, krzesełku czy podczas kąpieli. Ważne jest, aby nie dawać im zabawek wykonanych z zbyt małych części, które mogłyby przypadkowo połknąć oraz nie zostawiać smoczków ani zabawek ze sznurkami, które mogłyby przypadkowo owinąć się wokół szyi w łóżeczku. 

Czerwony alarm: dziecko zaczyna raczkować

Zanim dziecko zacznie raczkować, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zasłonięcie wszystkich gniazdek elektrycznych i uniemożliwienie dostępu do niebezpiecznych substancji, takich jak detergenty, leki i substancje trujące. W Chicco wiemy, jak ważny jest Twój spokój i  bezpieczeństwo dziecka, dlatego mamy całą gamę produktów, które pomogą Ci zabezpieczyć dom przed małym odkrywcą. Zatyczki do gniazdek elektrycznych i osłonki na kanty mebli, zaprojektowane zostały w celu zapobiegania niebezpiecznym eksploracjom. Innym ważnym krokiem jest zamontowanie furtek, w miejscach, w których zaczynają się schody oraz zabezpieczenie okien i balkonów.

Kiedy dziecko zaczyna chodzić, staje się małym odkrywcą

Kiedy dziecko osiąga wiek około roku, zaczyna utrzymywać pozycję pionową i eksplorować każdy zakątek domu. Ważne jest, aby ich ciekawość była zaspokajana, ale też chroniona. Dom powinien być gotowy i bezpieczny dla Twojego dziecka:

· zakryj rogi na wysokości głowy i górne gniazda,

· przymocuj dywany do podłogi,

· nie zostawiaj zapałek, zapalniczek, alkoholu, łatwopalnych płynów ani noży,

· nie zostawiaj żelazka bez opieki,

· zwracaj uwagę na małe przedmioty w domu, takie jak torby, telefony komórkowe, piloty i klucze.

Niestety lista środków bezpieczeństwa, które musisz podjąć dla dobra dziecka, nigdy nie wystarczy. Najlepsza rada to nigdy nie tracić czujności!

Na ten sam temat