Oczekiwanie

Jak wybrać odpowiednie ubranie w ciąży?

Odzież musi mieć określone parametry podczas ciąży. Dowiedz się, co musisz wziąć pod uwagę, dzięki poradom ekspertów z Chicco Research Center

Woman pregnant summer

Sukienki ciążowe dla nowych kształtów ciała

Począwszy od drugiego trymestru ciąży, Twoje ciało się zmienia, a brzuch zaczyna rosnąć. Przyszłe mamy muszą teraz pomyśleć o ubraniach ciążowych, które są wygodne i praktyczne, ale także zgodne z modą i nadal pasują do Twojego stylu i potrzeb, abyś mogła zadbać o siebie w czasie ciąży. Obecnie na rynku dostępna jest ogromna liczba propozycji dla przyszłych mam.

Komfort i jakość przede wszystkim

Niezależnie od tego, czy wolisz spódnice, spodnie, sukienki czy unbrania sportowe, najważniejsze jest, aby odzież ciążowa była wykonana z naturalnych materiałów i była przede wszystkim wygodna. W czasie ciąży przepływ krwi ulega spowolnieniu i istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku i zatrzymywania wody w nogach. Dlatego nie zaleca się obcisłych ubrań i akcesoriów, a w zamian polecana jest luźna odzież bawełniana lub dżersejową, którą można regulować w talii. Dżinsy ciążowe to również świetne rozwiązanie dla nowoczesnych mam.

Bawełna i naturalne materiały bielizny

Kontakt z wrażliwymi miejscami intymnymi wymaga szczególnej troski. Skóra kobiety w ciąży jest bardzo delikatna i narażona na podrażnienia, dlatego odradza się stosowanie syntetycznej bielizny, która może wywoływać podrażnienia i alergie. Stroje kąpielowe i bieliznba przyszłęj mamy powinny być zatem zawsze wykonane z bawełny, aby uniknąć infekcji intymnych. Ta sama zasada dotyczy koszul nocnych i piżam.

Przyjdzie jeszcze czas na szpilki i baleriny

Buty to kolejny wybór, który wymaga wyjątkowej uwagi w czasie ciąży. W tym okresie kobiety są bardziej narażone na upadki i skręcenia z powodu luźnych więzadeł. Dlatego lepiej unikać zbyt wysokich obcasów i wąskich butów, które przede wszystkim uniemożliwiają prawidłowe ułożenie stopy. To natomiast sprzyja skurczom i obrzękom. But o odpowiednim rozmiarze, średnim obcasie i szerokiej podeszwie utrzymuje stopę bez jej ściskania i sprawia, że ​​chodzenie jest bardziej stabilne, oferując przy tym odpowiednie wsparcie dla pięty i łydki.

Na ten sam temat