Karmienie piersią

Sterylizacja butelek do karmienia

Sterylizacja butelek do karmienia: poznaj metody bezpiecznej i skutecznej sterylizacji dzięki wskazówkom i poradom ekspertów z Chicco Research Center

065846_600_210126_00

Sterylizacja akcesoriów jest niezbędna

Od narodzin higiena Twojego dziecka ma fundamentalne znaczenie, zwłaszcza podczas karmienia sztucznym pokarmem. Karmienie piersią pozwala uniknąć ryzyka zanieczyszczenia mleka związanego z obsługą i używaniem urządzeń do karmienia, podczas gdy karmienie butelkami oznacza, że ​​musisz zwracać największą uwagę na czystość wszystkich akcesoriów.

Sterylizacja to ochrona Twojego dziecka

Układ odpornościowy Twojego dziecka nie dojrzewa jeszcze całkowicie przed upływem 6 miesiąca życia. Nie radzi więc sobie ze szkodliwymi mikroorganizmami. Z uwagi na ten fakt, sterylizacja pojemników, smoczków i butelek jest niezbędna, aby chronić Twoje dziecko. Kiedy przelewasz mleko do butelki lub przygotowujesz mleko w proszku, ważne jest, aby zachować jego higienę, a więc odstawić smoczki i przyrządy pomiarowe na czystych powierzchniach.

Skuteczna sterylizacja na zimno i na ciepło

Sterylizacja może odbywać się zarówno na gorąco, jak i na zimno. Metoda gorąca wykorzystuje wrzącą wodę, podgrzewaną i odparowywaną za pomocą elektrycznej wężownicy lub systemu mikrofalowego. Jest to w zasadzie bardziej zaawansowana technologicznie wersja tradycyjnego gotowania w garnku. Czas sterylizacji waha się od 5 do 15 minut w przypadku modeli elektrycznych, natomiast do kilku minut trwa w przypadku modeli mikrofalowych. Jest jeszcze inny sposób - sterylizacja na zimno -  a polega na użyciu środków dezynfekujących w płynie lub tabletkach, które zostały celowo zaprojektowane tak, aby były bezpieczne i dobrze tolerowane przez dziecko.

Sterylizator do butelek 

Jak wybrać sterylizator do butelek do karmienia? Typowe czynniki, które kierują tą decyzją, to pojemność, czas przygotowania, koszt oraz praktyczność. W Chicco mamy wszystko to, co niezbędne, by pomóc Ci zadbać o malucha. W ofercie znajdziesz:

·         sterylizator do kuchenki mikrofalowej, który jest szybką i wygodną formą sterylizacji parowej.

·         sterylizator elektryczny 2w1 to urządzenie proste w użyciu, dostosowujące się do sytuacji i potrzeb - pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni sterylizatora, bądź jedynie jego kompaktowej wersji.

·         sterylizator elektryczny 3w1 to urządzenie proste w użyciu, dostosowujące się do sytuacji i potrzeb - pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni sterylizatora, bądź jedynie jego kompaktowej wersji, a także posiada dodatkowy pojemnik do sterylizacji w kuchence mikrofalowej.

 

Na ten sam temat