W aucie

Chicco BebèCare easy-tech-bezpieczeństwo dziecka w aucie

Włochy jako pierwszy europejski kraj wprowadziły obowiązek posiadania aktywnego urządzenia zapobiegającego pozostawieniu dziecka w aucie dla każdego, kto przewozi dziecko do lat 4.

CHICCO_BEBECARE_ARTYKUŁ_667x342

Upały niebezpieczne dla dzieci

Rodzice dla swojego dziecka robią bardzo wiele. Opiekują się nim, pielęgnują i karmią, wspierają rozwój. Wszystko to, podyktowane jest miłością, odpowiedzialnością i jego dobrem. Podobnie opiekunowie, którzy w wychowywaniu dziecka biorą czynny udział: dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz nianie. Świadomi trudów rodzicielstwa i ich konsekwencji, a także świadomi swoich niedoskonałości dorośli, mogą w prosty sposób ustrzec się pewnych sytuacji i zyskać spokój, zapewniając dziecku bezpieczeństwo.

W gorące letnie dni temperatura wewnątrz zamkniętego pojazdu, rośnie bardzo szybko. W trakcie kilkunastu minut auto staje się niebezpieczną pułapką dla pozostawionego w nim człowieka. Media na całym świecie i każdego roku przytaczają dramatyczne i smutne statystyki. Niebezpieczeństwo jest realne i bardzo poważne. A fakt pozostawienia dziecka w aucie nie zawsze jest efektem złej woli. Tryb i tempo życia sprawiają, że często taka sytuacja to po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Niezależnie od przyczyn zdarzenia, istnieje niewielkie, ale bardzo pomocne urządzenie, które w takiej sytuacji może być  przydatne.

Chicco BebèCare easy-tech to małe i proste w obsłudze urządzenie, które czuwa nad rodziną w trakcie podróży. Podstawową funkcją Chicco BebèCare jest monitorowanie obecności dziecka w samochodzie od chwili rozpoczęcia podróży aż do momentu dotarcia do celu. Jeśli po zakończeniu podróży lub w trakcie przerwy maluch pozostanie sam w aucie, to uniwersalne urządzenie przypomni o tym opiekunowi, a w przypadku braku jego reakcji, wyśle alerty do osób z listy kontaktów alarmowych.

Choć odpowiedzialny rodzic nie dopuszcza do siebie myśli o takim zdarzeniu, potwierdzone są tego typu przypadki na całym świecie.  Aby chronić zdrowie i życie dzieci niektóre państwa podjęły decyzję o odgórnym uregulowaniu tego problemu. Włochy jako pierwszy europejski kraj wprowadziły obowiązek posiadania aktywnego urządzenia zapobiegającego pozostawieniu dziecka w aucie dla każdego, kto przewozi dziecko, które nie ukończyło 4 lat. Brak urządzenia monitorującego obecność dziecka w aucie niesie ze sobą nie tylko ryzyko konsekwencji związanych ze zdrowiem dziecka, ale również nałożeniem mandatu na kierowcę, podobnie jak to jest w przypadku przewożenia dziecka bez fotelika samochodowego.

Akcja #niezostawiam

W Polsce takie przepisy nie zostały jeszcze przyjęte, ale świadomość w tym zakresie stale rośnie. W sieci można znaleźć coraz więcej publikacji z hashtagiem #niezostawiam. To hasło kampanii społecznej, w której celebryci i użytkownicy mediów społecznościowych zachęcają do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem. Bo czasem dobry fotelik i odpowiednio zapięte pasy bezpieczeństwa to za mało.

Chicco BebèCare, łączy w sobie uniwersalność stosowania, intuicyjną obsługę oraz zaawansowane technologie, a wszystko to zamknięte w zgrabnej obudowie wielkości wizytówki. Urządzenie mocuje się na naramiennym pasie bezpieczeństwa lub na zewnątrz fotelika za pomocą zintegrowanego klipsa. Po umieszczeniu dziecka w foteliku i zapięciu pasów bezpieczeństwa rodzic zamyka urządzenie. W tym momencie łączy się ono automatycznie ze smartfonem.

Łącznikiem miedzy naszym telefonem , a urządzeniem jest bezpłatna aplikacja na Android lub iOS, która „pilnuje” malucha. Wszystkie trzy poziomy alertów uruchamiane są automatycznie, a w przypadku najbardziej roztargnionych rodziców/opiekunów aplikacja wysyła smsem geolokalizację samochodu do wskazanych podczas instalacji aplikacji osób z listy kontaktów alarmowych.

Nie tylko na wakacje

Ratownicy medyczni zwracają uwagę na to, że zagrożenia wynikające z pozostawienia dziecka w aucie są najwyższe podczas upałów bądź minusowaych temperatur jednak  nie tylko temperatura jest czynnikiem zagrożenia. Pozostawione w samochodzie dziecko może się zdenerwować, rozpłakać i zakrztusić, może też zostać ukąszone przez nieopatrznie zamkniętego z pojeździe owada. Warto zatem stosować Chicco BebèCare  przez cały rok.

 
SMYK_2020

Zapraszamy do SMYK-a!

Chicco BebeCare dostępne jest w sieci sklepów SMYK lub na smyk.com.

 

Na ten sam temat