W co ubrać malca do przedszkola?

W przedszkolu najlepiej sprawdzą się ubranka wygodne, praktyczne i funkcjonalne.

file

Do przedszkola najlepsze będą ubranka wygodne, dopasowane, które łatwo założyć i zdjąć, z jak najmniejszą ilością guzików i zapięciami łatwymi w obsłudze. Nasze dziecko będzie dumne, kiedy nauczy się zakładać samodzielnie ubranko i buty, czy zdejmować spodnie bez pomocy, kiedy będzie szło do toalety. Dla niego takie osiągnięcia to małe, ale ważne trumfy, kolejne kroki do samodzielności i potwierdzenie tego, jakie jest już „duże”. Pomóżmy mu w tym wybierając ubranka, z którymi łatwo sobie poradzi, pamiętając o jakości przyjemnego w dotyku, przewiewnego materiału, który zapewni odpowiednią ciepłotę ciała dziecka przy codziennych czynnościach. Najlepiej, by ubranie miało kilka warstw, które można zakładać lub zdejmować w zależności od potrzeb.

 


Innym ważnym aspektem przy wyborze ubrań dziecięcych jest to, czy łatwo je uprać i czy można je prać nawet w wysokich temperaturach. Sweterki poplamione farbami lub ciastoliną, spodenki i spódniczki „ozdobione”  flamastrami to częsty widok. Dlatego, aby przetrwać rok szkolny istotne jest, by ubranka nie wymagały specjalnego traktowania przy praniu i łatwo się prasowały.

 


Na tym etapie rozwoju dziecka możemy pozwolić sobie na odrobinę fantazji, wybierając ubranka w modnych kolorach i ładnym kroju, które sprawią, że nasze dziecko będzie jeszcze piękniejsze. Mało która mama potrafi się temu oprzeć!