Nosidełko, które podtrzymuje bliskość

Nosidełko zapewnia bliski kontakt fizyczny, który ma pozytywny wpływ na rodziców i daje dziecku poczucie bezpieczeństwa.

file

Nosidełko pozwala na długi, regularny kontakt fizyczny między dzieckiem, a rodzicem. Jest to szczególnie cenne w pierwszych tygodniach po porodzie, kiedy mama i dziecko tęsknią za intensywną relacją, której doświadczali w czasie ciąży. Jeśli więc dziecko urodziło się w terminie i nie ma obaw o jego zdrowie, można od razu używać nosidełka. To, poprzez długotrwały kontakt z rodzicem, poprawi samopoczucie dziecka i wpłynie pozytywnie na relację z nim, co jest przecież tak ważne dla obojga.

 

Noszenie dziecka w nosidełku ma także bardzo dobry, natychmiastowy i trwały wpływ na mamę. Kilkugodzinna, codzienna bliskość fizyczna między nią a dzieckiem wzmacnia potrzebę opieki nad nim, a także zwiększa u mamy pewność, iż potrafi ona zrozumieć i zaspokoić potrzeby dziecka.


Noszenie dziecka w nosidełku przez tatę pozwala na bliski kontakt między nim a dzieckiem oraz na wzajemne poznawanie się. Takie doświadczenie ma podobny pozytywny wpływ na tatę, jak na mamę, ponieważ jest to wyjątkowy moment bliskości między nimi a dzieckiem. Ten wczesny kontakt to ważna okazja do poznania taty i nawiązania z nim obustronnej relacji, która w przyszłości pozwoli dziecku rozpoznawać w tacie ważną dla niego osobę, a w końcu ustanowić z nim bliską więź.