Lato tak, komary nie!

Jak chronić dziecko przed tymi nieodłącznymi towarzyszami lata.

file

Komary występują praktycznie na całym świecie. Zmiany klimatu oraz zwiększająca się wilgotność powietrza sprzyjają ich namnażaniu. Niektóre gatunki komarów są aktywne także w ciągu dnia. W naszej szerokości geograficznej ugryzienia komarów są nieszkodliwe, ale za to nieprzyjemne zwłaszcza dla dzieci.

 

Możemy chronić dzieci przy pomocy specyfików odstraszających komary, wyprodukowanych z myślą właśnie o najmłodszych. Najlepiej, gdy preparaty te powstają na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych, ponieważ nie podrażniają one skóry. Wystarczy nanieść na skórę cienką warstwę repelentu (należy unikać kontaktu z oczami i ustami). W domu możemy chronić pociechę osłaniając łóżeczko moskitierą, a na zewnątrz, podczas spaceru, możemy okryć moskitierą wózek.

 

Można także wykonać kilka czynności, które będą trzymać komary z dala od domu: nie pozostawiajmy naczyń z wodą, nie pozwólmy też wodzie pozostawać na parapetach i nie używajmy perfum, które mogą swoim zapachem przyciągać te owady. W ten sposób odstraszymy nieproszonych gości i zapewnimy dziecku spokojne lato, bez „bzzzzzzzz...”!