Wygoda mimo brzuszka

Pewnych niewielkich niedogodności, spowodowanych powiększeniem piersi i rosnącym brzuszkiem, nie da się uniknąć.

file

Ciało zmienia się stopniowo, wraz z naturalnym przebiegiem ciąży. Hormony sprawiają, że piersi szybko stają się jędrniejsze i pełniejsze, skóra wygładza się. Brzuch jednak ogranicza ruchy, a nastrój często się zmienia. Jednak te niewielkie niedogodności w pełni rekompensuje radość oczekiwania.


Dbając o własne ciało, bierzesz aktywny udział w dokonującej się przemianie i wyrażasz miłość zarówno wobec siebie, jak i rozwijającego się dziecka.
Stosowanie zróżnicowanej, zbilansowanej diety, ograniczenie, a najlepiej wyeliminowanie z jadłospisu alkoholu, herbaty, kawy i papierosów, prowadzenie zdrowego trybu życia, spacery na świeżym powietrzu, to najlepsze, co przyszła mama może zrobić dla siebie i dla dziecka.


Także wygodne ubrania oraz odpowiednia bielizna wpływają na komfort mamy i są dobrym sposobem na dbanie o siebie, zapobieganie bólom w odcinku lędźwiowym i wiotczeniu tkanek.Dobrze dobrany biustonosz z naturalnego włókna o szerokich ramiączkach, pozwalających na lepsze rozłożenie ciężaru, prawidłowo podtrzyma obfitszy biust, a pas, podtrzyma brzuch i wesprze obciążony kręgosłup.